Młodzi mieszkańcy Krosna Odrzańskiego kradli katalizatory. Podczas ucieczki uderzyli w radiowóz

Dwaj mieszkańcy Krosna Odrzańskiego w Sławie ukradli katalizatory z trzech samochodów, warte 23 tys. zł. Zaskoczeni złodzieje wpadli w centrum handlowym w Gorzowie. Próbowali jeszcze uciekać i uderzyli w radiowóz. Sąd aresztował 22-latka i 27-latka.

Wszystko wydarzyło się terenie powiatu wschowskiego w nocy z 1  na 2 maja. Złodzieje przyjechali do Sławy kraść katalizatory. Wycięli je z trzech samochodów powodując straty aż 23 tys. zł. Wschowscy i sławscy policjanci ustalili dane oraz samochód, jakim przyjechali złodzieje. Ustalili, że 22-latek i 27-latek z Krosn odrzańskiego używali samochodu wypożyczonego w Głogowie.

Do zatrzymania złodziei doszło w Gorzowie. Wschowscy policjanci, wspólnie  z gorzowskimi kryminalnymi, namierzyli samochód złodziei pod jednym z centrów handlowych. Po chwili zaskoczeni całą sytuacją mieszkańcy Krosna Odrzańskiego zostali zatrzymani. – Kierowca audi próbował jeszcze uciekać i odjeżdżając uderzył w radiowóz – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji w Sławie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży katalizatorów. Wschowski Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował obu mężczyzn tymczasowo na trzy miesiące.