Młodzi policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę

W sobotę, 22 lutego, młodzi policjanci pomogli zatrzymać pijanego kierowcę, który rozbił swój samochód i próbował się ukryć.

Post. Marlena Włodarczyk z gorzowskiej komendy miejskiej i post. Błażej Pelc z komendy w Dzierżoniowie służbę w Policji pełnią od niedawna. Kurs podstawowy zakończyli w grudniu 2019. Obecnie odbywają adaptację w Gorzowie i Wrocławiu. Mimo tak krótkiego stażu w mundurze zdążyli już udowodnić, że są policjantami z „krwi i kości”, w każdej chwili gotowi do podjęcia interwencji.

W sobotnie południe policjanci spędzali wspólnie czas wolny. Jechali samochodem przez Santoczno, kiedy w pewnym momencie zauważyli, jadący zygzakiem, samochód osobowy marki volkswagen. Ruszyli za tym pojazdem, który po chwili się zatrzymał. W środku pojazdu znajdowało się dwóch mężczyzn. Post. Marlena Włodarczyk postanowiła wykorzystać okazję i podbiegła do kierowcy, aby zabrać mu kluczyki. Podczas próby otworzenia drzwi pojazdu, ten gwałtownie ruszył. Młodzi funkcjonariusze nie odpuścili i poinformowali o sytuacji gorzowskiego dyżurnej policji. Jednocześnie kontynuowali jazdę za osobówką.

Polecane  ZIELONA GÓRA. 29 osób ukaranych mandatami za złamanie ograniczenia przemieszczania

Po przejechaniu kilkuset metrów, policjanci zauważyli rozbity na słupie energetycznym samochód. Jak się okazało był to volkswagen. W pojeździe jednak nikogo już nie było. Policjanci rozpoczęli poszukiwania uciekinierów. Już po krótkiej chwili udało się zatrzymać pierwszego z nich. Był to pasażer pojazdu. W jego zatrzymaniu pomógł znajdujący się nieopodal brat policjantki, któremu przekazała wizerunek mężczyzny.

Do poszukiwań dołączyli się kolejni mundurowi, których skierował na miejsce dyżurny. Funkcjonariusze ustalili adres zamieszkania kierowcy volkswagena i postanowili sprawdzić czy ukrył się w domu. 39-latek przebywał w swoim miejscu zamieszkania. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód zabezpieczony. 39-latkowi grożą teraz konsekwencje związane z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowaniem kolizji drogowej.

Langner odszkodowania