Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

  Napad na stacje LPG w Kargowej. Bandyta aresztowany

  Sąd w Świebodzinie aresztował mężczyznę, który napadł na stację LPG w Kargowej i ukradł z kasetki pieniądze. Sprawca użył przemocy wobec pracownicy stacji i siłą zabrał jej klucze.

  Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Wtedy to na teren stacji LPG wszedł mężczyzna i zażądał od pracującej tam kobiety wydania pieniędzy. Gdy ta odmówiła, napastnik siłą wyszarpnął jej klucz od kasetki z pieniędzmi, otworzył ją, a następnie zabrał 100 zł. i wyszedł. Kobieta powiadomiła policję.

  Policjanci ustalili kim jest i gdzie może przebywać 33-letni mężczyzna, a następnie zatrzymali go przed jednym ze sklepów spożywczych w Kargowej. Przy zatrzymanym policjanci znaleźli skradzione pieniądze, które zdążył już rozmienić w pobliskim sklepie.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  W toku prowadzonego postępowania mundurowi ustalili, że zatrzymany 33-latek ma na swoim koncie także inne przestępstwa. Okazało się, że jest on sprawcą m.in. włamania do jednej z piwnic w bloku mieszkalnym w Kargowej. Mężczyzna ukradł wtedy dziecięcy sprzęt sportowy i karton z zabawkami. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.

  33-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i rozboju. Grozi mu za to kara do 12 lat więzienia.