Samochody.pl - poscigi.pl

Napadł na Żabkę w Zielonej Górze. Użył gazu

Policjanci służby kryminalnej komendy miejskiej w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój w jednym ze sklepów spożywczych w centrum miasta. 26-letniemu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zielonogórska Policja powiadomiona została 17 listopada o napadzie na ekspedientkę jednego ze sklepów spożywczych w centrum miasta.

Z przekazanych informacji wynikało, że nieznany mężczyzna wszedł do sklepu, użył przeciwko ekspedientce gazu obezwładniającego i zażądał wydania pieniędzy z kasy fiskalnej.

Zabrał pieniądze w kwocie 1500 złotych i uciekł w nieznanym kierunku.

Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali zielonogórscy kryminalni, którzy po rozmowie pracownicą ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania.  

W minioną środę (13.12) zielonogórscy kryminalni ustalili miejsce pobytu podejrzewanego o rozbój mężczyzny.

Zatrzymali 26-latka, który jest mieszkańcem Świebodzina.

W czasie prowadzonych z mężczyzną czynności policjanci ustalili, że jest on także podejrzewany o dokonanie w Świebodzinie kilkunastu przestępstw przeciwko mieniu – kradzieży i oszustw.  

Zatrzymanie tego sprawcy przestępstw jest kolejnym przykładem na to, że policjanci „nie zapominają” o prowadzonych przez siebie sprawach.

Wizerunki i rysopisy podejrzanych mają zawsze w pamięci – szybko kojarząc sprawy i poszukiwane osoby nawet mimo upływu czasu.

Zatrzymany w tym tygodniu 26-latek odpowie więc zarówno za rozbój dokonany w listopadzie w Zielonej Górze, jak i za przestępstwa popełnione w Świebodzinie.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl