Samochody.pl - poscigi.pl

Ni to świerszcz, ni kret, ni krewetka, a jest zmorą działkowiczów i trawników

Turkucie podjadki to jedne z największych owadów w naszym kraju.

Po angielsku zwany jest „świerszczo kretem”. Przednie odnóża Turkucia podjadka przekształciły się w mini łopatki do kopania w ziemi. Zupełnie jak u kreta! „Świerszcz” też ma swoje uzasadnienie, bo potrafi wydać dźwięk.

Działkowcy i ogrodnicy za turkuciem podjadkiem nie przepadają. Dlaczego? Lubią podjadać korzenie roślin, w tym warzyw. Niszczą tez trawniki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jak informują Lasy Państwowe turkucie ryją w ziemi budując systemy podziemnych korytarzy, a samce dodatkowo urządzają sobie w nich komory akustyczne, które wzmacniają dźwięki podczas wygrywanych przez nie, godowych koncertów.

Choć rzadko widujemy je nad ziemią, to całkiem żwawo biegają i nawet podlecieć potrafią, mimo ogromnych jak na polskie warunki rozmiarów.

To jedne z największych owadów w naszym kraju. Trzeba tylko uważać, gdy zechcemy się im przyjrzeć z bliska, bo zaniepokojone mogą strzelić w nas cuchnącą cieczą.

bardzo ciężko jest pozbyć się turkucia podjadka z ogrodu lub trawnika. Jednym z dobrych sposób jest walnie do dziury płynu do mycia naczyń. Turkuć wyjdzie, bo nie ludzi tego zapachu. Wtedy jest szansa na wyniesienie go do lasu. Nie jest jednak łatwe.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl