Toyota Zielona Góra

Niebywałe. Pijana kierująca wydmuchała ponad 4,2 promila alkoholu. Pijana wpadła drugi raz. Wtedy miała 4 promile

Kobieta była kompletnie pijana. 38-latka wydmuchał ponad 4,2 promila alkoholu. fot. lubuska policja

Zatrzymana przez policjantów w Kostrzynie nad Odrą kompletnie pijana kierująca uderzyła renault w krawężnik i uszkodziła koło. Wydmuchał ponad 4,2 promile alkoholu. W ubiegłym roku też wpadał pijana za kierownicą. Wtedy miała 4 promile alkoholu. Tym razem dodatkowo złamała sądowy zakaz prowadzenia.

W sobotę, 8 maja, przed godziną 21.00 policjanci dostali zgłoszenie od zaniepokojonej osoby, która zauważyła pijaną kierującą. Kobieta uderzyła samochodem w krawężnik, uszkodziła koło auta i uciekła z miejsca zdarzenia.

Kiedy patrol przyjechał w okolice ul. Niepodległości, zastali renault. W okolicy zauważyli kobietę, która przyznała się do kierowania auta. – Policjanci już po chwili wiedzieli, że podejrzenia zgłaszającego co do stanu trzeźwości 38-letniej mieszkanki Kostrzyna nad Odrą, potwierdzą się badaniem alkomatem – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Kobieta była kompletnie pijana. 38-latka wydmuchał ponad 4,2 promila alkoholu. – Wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością siadając w takim stanie za kierownicę – podkreśla podkom. Jaroszewicz. 38-latka została zatrzymana.

Policjanci sprawdzili, że kobieta od lutego br. ma sądowy zakaz prowadzenia. W listopadzie u.br. Kostrzynianka została zatrzymana prowadząc pijana. Wtedy wydmuchała 4 promile alkoholu.

Była tak pijana, że nie można była z nią wykonać czynności procesowych. 38-latka zostanie przesłuchana w poniedziałek, 10 maja, kiedy wytrzeźwieje. Wtedy usłyszy zarzuty związane z kierowanie autem pod wpływem alkoholu i złamania sądowego zakazu. Grozi je kara do 5 lat więzienia.

Zostań kierowcą bolta