Samochody.pl - poscigi.pl

Nielegalna masówka w Sławie skończona zarzutami

Wydział Kryminalny policji we Wschowie uzyskał informacje, że w dniach 13/14 lipca b.r. na plaży w Sławie miała odbyć się nielegalna impreza masowa pod nazwą PROJEKT X ON TOUR. W wyniku działań policyjnych zatrzymano trzy osoby, które spędziły noc w policyjnym areszcie.

Policjanci Wydziału Kryminalnego uzyskali informacje, że w piątek 13 lipca b.r. na plaży głównej w Sławie miała zostać zorganizowana impreza masowa pod nazwą PROJEKT X ON TOUR. Ustalono, że charakter imprezy oparty miał być na kanwie wydarzeń przedstawionych w filmie amerykańskim „PROJEKT X”.

2000 osób z różnych stron Polski zadeklarowało swój udział w imprezie poprzez portal społecznościowy Facebook . Około godziny 20.00 młodzież zaczęła przyjeżdżać do Sławy i w oczekiwaniu na rozpoczęcie imprezy bawiła się, piła alkohol głównie na sławskim pomoście. Po dwóch godzinach rozpoczęła się impreza na scenie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Organizatorzy „masówki” znajdowali się przy sprzęcie nagłaśniającym. Osoby znajdujące się na scenie i pod sceną zaczęły tańczyć, wskakiwać i zeskakiwać z drewnianej sceny, skakali po niej, dochodziło do przepychanek między uczestnikami imprezy, rzucano butelkami. Nie było żadnego zabezpieczenia medycznego. W związku z tym, że wcześniej na terenie Polski zorganizowane zostały dwie takie imprezy, których skutkiem były bardzo duże zniszczenia mienia spowodowane przez osoby będące pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz starciami z policją dowódca zabezpieczenia komendant policji we Wschowie podjął decyzję o zatrzymaniu organizatorów nielegalnej imprezy masowej.

Wschowscy policjanci pod eskortą antyterrorystów i policjantów z oddziałów prewencji zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty zorganizowania imprezy masowej bez zezwolenia, za co grozi im kara do ośmiu lat więzienia.