Nielegalna masówka w Sławie skończona zarzutami

Wydział Kryminalny policji we Wschowie uzyskał informacje, że w dniach 13/14 lipca b.r. na plaży w Sławie miała odbyć się nielegalna impreza masowa pod nazwą PROJEKT X ON TOUR. W wyniku działań policyjnych zatrzymano trzy osoby, które spędziły noc w policyjnym areszcie.

Policjanci Wydziału Kryminalnego uzyskali informacje, że w piątek 13 lipca b.r. na plaży głównej w Sławie miała zostać zorganizowana impreza masowa pod nazwą PROJEKT X ON TOUR. Ustalono, że charakter imprezy oparty miał być na kanwie wydarzeń przedstawionych w filmie amerykańskim „PROJEKT X”.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

2000 osób z różnych stron Polski zadeklarowało swój udział w imprezie poprzez portal społecznościowy Facebook . Około godziny 20.00 młodzież zaczęła przyjeżdżać do Sławy i w oczekiwaniu na rozpoczęcie imprezy bawiła się, piła alkohol głównie na sławskim pomoście. Po dwóch godzinach rozpoczęła się impreza na scenie.

Organizatorzy „masówki” znajdowali się przy sprzęcie nagłaśniającym. Osoby znajdujące się na scenie i pod sceną zaczęły tańczyć, wskakiwać i zeskakiwać z drewnianej sceny, skakali po niej, dochodziło do przepychanek między uczestnikami imprezy, rzucano butelkami. Nie było żadnego zabezpieczenia medycznego. W związku z tym, że wcześniej na terenie Polski zorganizowane zostały dwie takie imprezy, których skutkiem były bardzo duże zniszczenia mienia spowodowane przez osoby będące pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz starciami z policją dowódca zabezpieczenia komendant policji we Wschowie podjął decyzję o zatrzymaniu organizatorów nielegalnej imprezy masowej.

Wschowscy policjanci pod eskortą antyterrorystów i policjantów z oddziałów prewencji zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty zorganizowania imprezy masowej bez zezwolenia, za co grozi im kara do ośmiu lat więzienia.

Toyota Zielona Góra