Nowa akcja zielonogórskiej drogówki przeciwko nocnym rajdom po mieście (ZDJĘCIA)

Zielonogórska drogówka prowadziła działania pod kątem nocnych rajdów na ulicach miasta. Patrole w godzinach wieczornych i nocnych obecne były w tych miejscach, gdzie mieszkańcy skarżyli się na „nocne wyścigi”. Takie działania będą prowadzone wielokrotnie.

Mieszkańcy Zielonej Góry od pewnego czasu skarżą się na motocyklistów oraz nocne wyścigi, które mają odbywać się w centrum miasta. Policjanci z zielonogórskiej drogówki w odpowiedzi zaplanowali specjalne nocne działania. – Patrole obecne na ulicach Zielonej Góry wyposażone są w mierniki prędkości oraz urządzenia kontrolujące poziom dźwięku, tzw. decybelomierze – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W miniony weekend 64 policjantów drogówki, w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach prowadziło działania na ulicach miasta. Zarówno w dzień jak i w nocy funkcjonariusze ujawnili ponad 90 wykroczeń, dwa przestępstwa i zatrzymali trzy poszukiwane osoby.

Wśród wykroczeń znaczna większość to przekroczenie dozwolonej prędkości. – Jeden z kierujących stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h – mówi podinsp. Barska. Zatrzymany został też pijany kierujący oraz kobieta podejrzana o kradzież samochodu, która była poszukiwana. Dodatkowo zatrzymane zostały jeszcze dwie inne osoby poszukiwane.