Nowa Sól. Pościg na S3. Kierowca volkswagena miał trzy promile i zakaz prowadzenia

Nowosolscy policjanci po pościgu zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena. Miał prawie trzy promile alkoholu i posiadał sądowy zakazy prowadzenia. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W poniedziałek, 25 czerwca, około godziny 21:30 oficer dyżurny nowosolskiej policji otrzymał informację o kierującym, który jadąc drogą S3 popełnia szereg wykroczeń i porusza się w sposób niebezpieczny dla innych użytkowników drogi.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci nowosolskiej drogówki po krótkiej chwili namierzyli volkswagena. – Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać go do kontroli drogowej – mówi asp. Justyna Sęczkowska-Sobol, rzeczniczka policji w Nowej Soli. Kierowca widząc radiowóz przyspieszył i zaczął uciekać. Ruszył policyjny pościg.

Pościg na S3

Uciekinier jechał z nadmierną prędkością. Brawurowa jazda uciekiniera zakończyła się po kilkunastu kilometrach. Mieszkaniec powiatu gorzowskiego został zatrzymany i przewieziony do nowosolskiej komendy, a jego pojazd odholowany na koszt właściciela.

Okazało się, że ma aktywny zakaz prowadzenia. 35-latek wydmuchał prawie trzy promile alkoholu. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.