Nowosolska policja zlikwidowała osiem plantacji konopi. To aż 558 krzewów (FILM, ZDJĘCIA)

Nowosolscy funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali kolejne plantacje konopi indyjskich. Realizacja sprawy pozwoliła dotrzeć do ośmiu miejsc, w których znajdowały się zakazane prawem uprawy. Zatrzymano dwóch mężczyzn. Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany i 558 krzewów konopi indyjskich.

Policjanci kryminalni z Nowej Soli po raz kolejny uderzyli w przestępczość narkotykową. Tym razem namierzyli dwóch mężczyzn związanych z uprawą i wprowadzaniem na rynek marihuany. 30- i 34-latek trafili do policyjnej celi 5 września.

Polecane  Drogówka w jeden dzień ukarała mandatami 43 kierowców

W trakcie działań policjanci dotarli do 8 miejsc, w których uprawiane były krzewy konopi indyjskich. Plantacje były rozmieszczone w różnych rejonach powiatu nowosolskiego. Podczas zatrzymania mężczyzn policjanci zabezpieczyli ponad kilogram suszu i 558 krzewów konopi.

Przyjmuje się, że z jednego krzewu konopi można uzyskać 22 gramy suszu. Z zabezpieczonych krzaków można byłoby uzyskać ponad 12 kilogramów suszu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty związane z uprawą i wprowadzaniem do obrotu nielegalnych środków. Sąd aresztował 30-latka tymczasowo na trzy miesiące.