Od początku września wschowscy policjanci zabezpieczyli 60 gram narkotyków i zatrzymali 10 osób

Wschowscy i sławscy policjanci na co dzień podejmują działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób, które zajmują się handlem narkotykami.

Nad skutecznością działań uderzających w przestępczość narkotykową pracują policjanci wszystkich komórek organizacyjnych. Na pierwszej linii działają policjanci prewencji, w tym w szczególności patrolowcy, dzielnicowi, ruch drogowy, którzy w bezpośrednim kontakcie z kierowcą wyłapują tych, który wsiadają za kółko po wcześniejszym zażyciu narkotyków.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Od początku września bieżącego roku policjanci podejmując czynności służbowe zatrzymali dziesięć osób, które miały styczność z narkotykami. Trzy prowadziły pojazdy pod wpływem środków odurzających i zostały zatrzymane przez dzielnicowych, patrolowców i drogówkę.

Przy siedmiu zatrzymanych policjanci znaleźli narkotyki. W sumie kryminalni zabezpieczyli od początku miesiąca ponad 60 gramów narkotyków. Wobec zatrzymanego, 19 września, na terenie Sławy 22–latka sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące.