Odpalili race na żużlowych derbach Falubaz-Stal. Zatrzymała ich policja. Dostali zakazy stadionowe

Zielonogórscy policjanci zatrzymali sześciu stadionowych chuliganów, którzy wnieśli i odpalili rac na meczu żużlowym, 28 lipca. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, zostali oddani pod dozór policji i mają orzeczone zakazy stadionowe.

Podczas meczu żużlowego pomiędzy Stelmetem Falubaz Zielona Góra a Truly Work Stal Gorzów, który odbył się 28 lipca na stadionie przy ul. Wrocławskiej w sektorze kibiców zielonogórskiej drużyny odpalone zostały race. Policjanci kryminalni po meczu zatrzymali jednego z mężczyzn odpowiedzialnych za ten czyn. – W kolejnych tygodniach dzięki rozpoznaniu i pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali kolejnych pięciu mężczyzn. Ostatni został zatrzymany w miniony piątek, 20 września – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych dotyczących wniesienia i posiadania materiałów pirotechnicznych na imprezie masowej. Jeden z nich usłyszał taki zarzut dwukrotnie, ponieważ w dniu zatrzymania 11 sierpnia miał przy sobie noże, których wnoszenie na imprezę masową także jest niedozwolone.

Zatrzymani to czterej zielonogórzanie w wieku od 25 do 28 lat, 24-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego i 19-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Dwóch podejrzanych przyznało się do winy i przyjęło karę grzywny w wysokości 1,8 tys. zł zł zaproponowaną przez prokuratora. Czterej będą odpowiadać na rozprawie przed sądem. Za popełniony czyn grozi kara do nawet 5 lat więzienia. Cała szóstka została oddana pod dozór policji i ma orzeczone zakazy stadionowe z udziałem klubu Stelmet Falubaz Zielona Góra. – Nie ma tolerancji dla stadionowych chuliganów. Zielonogórscy policjanci od wielu lat konsekwentnie prowadzą działania w celu ustalenia i zatrzymywania winnych naruszeń ładu i porządku podczas żużlowych meczy – mówi podinsp. Stanisławska.

Reklama pościgi
Zostań kierowcą bolta
Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl