Toyota Zielona Góra

Ogród Zmysłów powstanie w Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze? To możliwe

Przestrzeń w ogrodzie ma być dostępna dla osób niepełnosprawnych, w tym również niewidomych

Do niedzieli, 13 czerwca, trwa głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. – Możemy stworzyć Ogród Zmysłów w Parku Tysiąclecia – podkreśla jego pomysłodawca radny Grzegorz Hryniewicz.

Ogród Zmysłów w Parku Tysiąclecia to propozycja dla rodzin, dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Ogrody sensoryczne to tzw. kompleksy ogrodów zaprojektowane w ten sposób, żeby oddziaływać na zmysły pozawzrokowe. – Wchodząc w taką przestrzeń będziemy mogli wykorzystywać nie tylko zmysł wzroku i powonienia, ale także dotyku i słuchu – mówi radny Grzegorz Hryniewicz.

Przestrzeń w ogrodzie ma być dostępna dla osób niepełnosprawnych, w tym również niewidomych. – Tak przygotowane miejsce będzie dostępne dla każdego, ma zapewnić niezbędną dawkę energii, eliminować codzienny stres i poprawić naszą kondycję psychiczną i fizyczną – podkreśla radny Hryniewicz.

Ogród Zmysłów to miejsce zaprojektowane z myślą o stymulacji zmysłów. Dzięki nim osoby cierpiące na autyzm, zaburzenia widzenia czy demencja, mogą cieszyć się nowymi doznaniami w bezpiecznym i komfortowym środowisku.

Ogrody Zmysłów mają wartość terapeutyczną, dlatego najczęściej są projektowane przy szpitalach, przedszkolach i sanatoriach. To pomoc dla osób, które mają problemy z silnym stresem lub przepracowaniem, jak również dla nadpobudliwych, rozdrażnionych i wycofanych dzieci.

Jak zagłosować na Ogród Zmysłów?  To bardzo proste. Wystarczy wejść na platformę poświęconą konsultacjom społecznym w Zielonej Górze: https://zielonagora.konsultacjejst.pl/, odszukać listę projektów i wybrać jeden z nich. Na dole strony znajdziemy opcję Głosuj, która odeśle nas do elektronicznej karty do głosowania.

Na liście do głosowania znajdziemy 33 propozycji inwestycji w Mieście Zielona Góra oraz 9 w Dzielnicy Nowe Miasto Zielona Góra. Na realizację marzeń o mieście w tej edycji budżetu obywatelskiego jest 6,5 mln zł. Z uwagi na pandemię w całości jest przeprowadzana w sieci. Głosowanie potrwa do 13 czerwca. 20 czerwca zaplanowano ogłoszenie listy zwycięskich projektów.

Informacje o BO znajdziemy też na fanpage – https://www.fa-cebook.com/BudzetOby-watelskiZG

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika