Ojciec z synem i znajomym kradli tory

Nowosolscy policjanci zatrzymali trzy osoby, podejrzane o kradzież torów na trasie Nowa Sól – Wolsztyn. Grupa została zatrzymana na gorącym uczynku, kiedy skradzione elementy przewoziła w samochodzie, jadąc na złomowisko.

Do kradzieży różnych części torowiska doszło w ubiegłą środę 28 marca b.r. w rejonie miejscowości Lipiny. Trzech mężczyzn zaplanowało kradzież elementów metalowych: śrub, nakrętek oraz podkładek stopowych służących do mocowania szyn kolejowych.

Policjanci niemal chwilę po kradzieży zatrzymali sprawców. Zdradził ich mocno obciążony samochód. Podczas kontroli drogowej, w bagażniku samochodu mundurowi znaleźli zapakowane w worki oraz plastikowe pojemniki kradzione części metalowe.

Ponieważ mężczyźni nie mogli szybko sprzedać nielegalnego towaru, jeździli ze skradzionym łupem do kilku punktów skupu złomu. To właśnie w drodze do kolejnego z nich zostali zatrzymani przez policyjny patrol.

Okazało się, że w aucie siedział ojciec z synem oraz ich znajomy. 24-letni Wojciech M., 50-letni Piotr M. oraz 22-letni Łukasz S. usłyszeli już zarzuty. W trakcie kontroli funkcjonariusze u 22-letniego Łukasz S. znaleźli woreczek foliowy z zawartością amfetaminy. Dodatkowo, Wojciech M. usłyszał zarzut złamania zakazu sądowego. Mężczyzna wbrew postanowieniu sądu kierował samochodem.

Podejrzanym o kradzież grozi nawet do pięciu lat więzienia.

Zostań kierowcą bolta