Oszust oferował mieszkanie na wynajem. Brał kaucję i znikał. Tak działał od 4 lat

Mieszkaniec Gorzowa wyszukiwał w internecie osoby, które szukały mieszkania do wynajęcia. Przedstawiał im swoją ofertę. Brał kaucję i znikał. Na policję zgłosiło się kilka oszukanych osób. Kryminalni znaleźli oszusta i zatrzymali. Osób pokrzywdzonych może być zdecydowanie więcej. Mężczyzna działał od 2016 r.

Policjanci z I komisariatu w Gorzowie pracowali nad sprawą oszusta. Oferował do wynajęcia mieszkanie w Gorzowie. W rzeczywistości tylko wyłudzał kaucję po podpisaniu umowy. Kiedy przychodził dzień przekazania mieszkania, mężczyzna zwodził wynajmujących albo w ogóle nie nawiązywał z nimi kontaktu. – Twierdził, że jest za granicą, obiecywał przekazanie w innym terminie lub zwrot gotówki. Nie miał jednak nigdy zamiaru wywiązywać się z tych obietnic – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie.

Oszukani zaczęli zgłaszać się do gorzowskich policjantów. Każdy został oszukany w taki sam sposób, łącznie na kilka tysięcy złotych. Do działań ruszyli kryminalni, którzy zaczęli szukać oszusta. Ten ukrywał się u swojej znajomej, gdzie został zatrzymany. Okazało się, że był też poszukiwany do innych oszustw na terenie kraju.

Kilka lat wcześniej działał w taki sam sposób, za co został skazany przez sąd. 31-latek już usłyszał cztery zarzuty oszustwa, ale policjanci nie kończą sprawy. – Z naszych ustaleń wynika, że pokrzywdzonych może być zdecydowanie więcej. Dlatego gorzowscy śledczy czekają na osoby, które dotychczas nie zgłosiły podobnej sytuacji – mówi podkom. Jaroszewicz.