Pędził busem, potrącił rowerzystę i dachował. Stracił prawo jazdy, stanie przed sądem (ZDJĘCIA)

Sprawca potrącenia rowerzysty, do którego doszło w poniedziałek, 12 marca, na obwodnicy Starego Kisielina, stracił prawo jazdy. – Za rażące naruszenie przepisów został sporządzony wniosek o jego ukaranie przez sąd – mówi nadkom. Tomasz Szuda, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Kierowca busa jechał obwodnicą Starego Kisielina w kierunku wyjazdu do Droszkowa. Nagle rozpędzony bus potrącił lusterkiem jadącego przed nim rowerzystę. Kierowca busa zjechał na wysepkę miedzy jezdniami. Po chwili odbił na prawą stronę i wypadł z drogi. Bus uderzył w skarpę i koziołkował. Na koniec wrócił na jezdnię upadając na dach.

Polecane  Zielonogórska policja odholowała źle zaparkowane samochody (ZDJĘCIE CZYTELNIKA)

Rowerzysta został zabrany do szpitala. Kierowcy busa i pasażerowi nic się nie stało. – 26-latkowi kierującemu busem zostało zatrzymane prawo jazdy – mówi nadkom. Tomasz Szuda, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Sąd zadecyduje jak długo 26-latek nie będzie mógł prowadzić samochodów. To nie koniec. Za rażące naruszenie bezpieczeństwa na drodze policjanci zielonogórskiej drogówki sporządzili wniosek o ukaranie 26-latka przez sąd.