Pięciu pijanych kierowców zatrzymała nowosolska policja. Jeden był sprawcą kolizji

Pięciu pijanych kierowców zatrzymała nowosolska policja. Rekordzista wydmuchał 2,2 promila i był sprawcą kolizji. Wszyscy staną za to przed sądem.

Kierujący fordem jechał ulicą w Nowej Soli. Po chwili uderzył w tył osobówki, której kierowca zatrzymał się, żeby przepuścić pieszych. Całe szczęście, nikomu nic się nie stało. Na miejsce dojechała nowosolska policja. 32-letni kierowca forda wydmuchał 2,2 promila alkoholu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że nowosolanin nie posiada uprawnień do kierowania – mówi asp. Justyna Sęczkowska-Sobol, rzeczniczka policji w Nowej Soli. Ford został odholowany na koszt właściciela.

Nowa Sól. Policja zatrzymała pijanych kierowców

W Kożuchowie na ulicy Moniuszki został zatrzymany kierujący oplem. 88 r. 35-laek wydmuchał dwa promile alkoholu.

W Nowej Soli na ulicy Wrocławskiej wpadł 18-latek kierujący mercedesem, który prowadził mając 1,5 promila alkoholu. W Niedoradzu na ulicy Zielonogórskiej został zatrzymany pijany zielonogórzanin jadący volkswagenem. 37-latek miał 1,5 promila alkoholu. W Niedoradzu policjanci zatrzymali 38-letniego kierowcę forda. Nowosolanin wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Wszyscy kierowcy staną przed sądem. Za prowadzenie po pijanemu grożą i kary do dwóch lat więzienie, zakazy prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata oraz grzywny do nawet 30 tys. zł.