Samochody.pl - poscigi.pl

Piękny gest. Zielonogórscy policjanci oddali hołd zastrzelonym kolegom (FILM)

Zielonogórscy policjanci oddali hołd swoim kolegom zastrzelonym na służbie we Wrocławiu. fot. poscigi.pl

W szpitalu zmarli asp. szt. Ireneusz Michalak i asp. szt. Daniel Łuczyński. Policjanci z Wrocławia zostali postrzeleni w głowy przez Maksymiliana F. We wtorek, 5 grudnia, zielonogórscy policjanci oddali hołd kolegom zastrzelonym podczas służby. Hołd oddała również służba więzienna oraz straż pożarna.

Zielonogórscy policjanci w ciszy zebrali się przed komendą miejską. Punktualnie o godz. 17.00 w radiowozach zostały włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Tak policjanci oddali hołd swoim kolegom zastrzelonym na służbie we Wrocławiu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– To bardzo smutna chwila. To mógł być przecież każdy z nas – mówi zielonogórski policjant. Inny dodaje, że  taką właśnie maja pracę. – Nigdy nie wiemy czy wrócimy do domu, do dzieci, do żon – podkreśla.

Maksymilian F. we Wrocławiu strzelił w głowy asp. szt. Ireneuszowi Michalakowi i asp. szt. Danielowi Łuczyńskiemu. Obaj w stanie krytycznym trafili do szpitala. Tam zmarli. – To jest dramat ich rodziny, ich najbliższych oraz przyjaciół. To będą bardzo smutne święta – mówi policjant z Zielonej Góry.

Zastrzeleni policjanci zawsze byli otwarci na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dali się poznać jako ciepli, uśmiechnięci, życzliwi i uczynni koledzy. – Wypełnili słowa roty ze ślubowania – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

O godz. 17.00, solidaryzując się z policja, OSP Iłowa włączyła sygnały świetlno-dźwiękowe oddając hołd policjantom z Wrocławia, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Hołd oddali również policjanci z komendy wojewódzkiej w Gorzowie.

Hołd zastrzelonym policjantom, przed aresztem śledczym w Zielonej Górze oddał służba więzienna.

O godzinie 17:00 świebodzińscy strażacy oddali hołd zastrzelonym policjantom z Wrocławia „Cześć Ich Pamięci”!

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl