Pierwsza osoba z koronawirusem z Zielonej Góry. Pięć nowych zakażeń w woj. lubuskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 32 nowych przypadkach zakażenia koronowirusem. Z tego aż pięć osób jest z woj. lubuskiego. O pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem Zielone Górze informuje prezydent Janusz Kubicki.

Potwierdzone przypadki zakażeń dotyczą 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników. Koronawirus ma już 355 osób w Polsce.

O pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem informuje prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki „Kochani. Nie ma co kryć, mamy pierwszą osobę z Zielonej Góry u której wynik na koronawirusa jest pozytywy. Pisałem Wam od kilku dni, że to nastąpi. Tak jak mówiłem, to nie był czy, tylko kiedy !!! Osoba ta czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów. Podamy wszystkie szczegóły wkrótce. Nie ma powodu do paniki i obaw. Służby działają, wszystko jest pod pełną kontrola, robimy co się da” napisał prezydent Kubicki na swoim facebooku.

NA ŻYWO: Raport koronawirus w Polsce. Codziennie nowe zakażenia, informacje na bieżąco