Pierwsze dystrybutory do dezynfekcji rąk stanęły w Zielonej Górze. Będzie ich ponad 20 (ZDJĘCIA)

Firmy Isus z Zielonej Góry i Koordynacja – Medyczna Strona Technologii z Radomia w czwartek, 9 kwietnia, przekazały dwa urządzenia odkażające, które staną obok namiotów przed szpitalem i polikliniką. Pomogą w walce z koronawirusem.

Firma produkuje pierwszą partię 500 sztuk urządzeń odkażających. – Przekazaliśmy miastu dwa urządzania odkażające Clean&Go, na razie w formie użyczenia – mówi Grzegorz Kamiński, właściciel firmy Isus, producenta urządzeń. Staną w namiotach przed szpitalem uniwersyteckim i polikliniką.

Clean&Go to bezdotykowe stanowisko do dezynfekcji rąk z napędem nożnym. Idealnie sprawdza się w przestrzeni publicznej, np. na przystankach autobusowych, placach zabaw, peronach kolejowych, przychodniach, urzędach, marketach, hotelach, szkołach i przedszkolach. – Pierwsze dwa urządzenia dostaliśmy nieodpłatnie – mówi dla wzg.pl Konrad Witrylak, dyrektor departamentu prezydenta miasta.

Gdzie staną dystrybutory do dezynfekcji rąk? – Będziemy stawiać je sukcesywnie przy przychodni Aldemed na deptaku, centrum przesiadkowym przy ul. Bema, przystankach autobusowych i głównych ciągach komunikacyjnych w Zielonej Górze – wylicza Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry i zapowiada, że takich dystrybutorów w mieście będzie ponad 20.