Pies ciągany na linie za autem we wsi pod Zieloną Góra żyje. Sadystycznej rodzinie odebrano 27 psów (FILM)

Sadysta pod Zieloną Górą ciągnął psa na lince za samochodem.

Pies, którego na linie podczepionej do auta ciągał mieszkaniec Łagody przeżył. W piątek, 24 czerwca, Biura Ochrony Zwierząt przy asyście policji odebrało rodzinie 27 psów.

O bulwersującym wydarzeniu portal poscigi.pl informował pierwszy. Do redakcji trafił film, na którym widać jak mieszkaniec Łagody ciągał małego psa na lince podczepionej do samochodu. – Pies przywiązany do auta był ciągnięty ponad 500 po asfalcie – alarmował czytelnik. Kierowca jechał z dużą szybkością. – Na asfalcie były ślady krwi oraz zdartej sierści zwierzęcia – pisze świadek zdarzenia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W piątek w Łagodzie pojawiło się Biura Ochrony Zwierząt. Przy pomocy policji weszli na posesję rodziny. – Asystowaliśmy przedstawicielom Biura Ochrony Zwierząt podczas akcji – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Rodzinie z Łagody odebrano 27 psów. Żyły w fatalnych warunkach bez legowisk. Na szczęście okazało się, że pies ciągany na lince za autem został znaleziony. Żyje. Trafił pod opiekę weterynarza.

Rodzina z Łagody to miejsce częstych interwencji policji. Są agresywni i terroryzują okolicę. Podczas jednej z policyjnych interwencji jeden z członków rodziny rzucił się na policjantów z siekierą.

Reklama pościgi