Pies wałęsał się po miejscowości. Policja przyjęła zgłoszenie elektronicznie i rozliczyła właściciela

Dzięki wykorzystania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ukarany został właściciel wałęsającego się psie w miejscowości Maszewo. Dostał mandat od policji.

Z miejscowości Maszewo na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęła informacja o wałęsającym się pisie. Zgłoszenie wraz ze zdjęciem zwierzęcia, przydzielone zostało do weryfikacji dzielnicowemu, który ustalił i dotarł do właściciela psa.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jak się okazało stworzony dla niego kojec nie był należycie wykonany, co ułatwiało mu ucieczkę. Mężczyzna za niezachowywanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia został ukarany mandatem w wysokości 100 zł. Zobowiązał się on także do właściwego zabezpieczenia psa.

Sytuacja ta pokazuje, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się jako narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają większy wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Gdzie i jak możemy poinformować o zagrożeniu?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie pozwalające w prosty sposób poinformować policjantów o miejscach w których dochodzi do łamania przepisów. Dzięki zawartym informacjom jesteśmy w stanie skuteczniej reagować i przeciwdziałać zagrożeniom. – To właśnie dzięki zgłoszeniom dokonanym za pośrednictwem aplikacji udało się rozwiązać wiele lokalnych problemów – mówi podkom. Justyna Kulka. rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Żeby dokonać zgłoszenia wystarczy nam komputer bądź telefon z dostępem do internetu. Wchodzimy na stronę internetową komendy wojewódzkiej, komendy powiatowej bądź miejskiej Policji, gdzie dostępna jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy rodzaj zagrożenia, które chcemy zgłosić i miejsce występowania tego zagrożenia.