Pijani zaatakowali seniora. Otworzyli drzwi od jego auta i zaczęli bić po głowie

Policjant z komendy wojewódzkiej nie pozostał obojętny i ruszył z pomocą. Rozdzielił mężczyzn i nie pozwolił na dalszą agresję.

Na jednym z gorzowskich osiedli dwóch mężczyzn zaatakowało seniora jadącego autem ze swoim wnukiem. Policjant z komendy wojewódzkiej mając wolne ruszył z pomocą. Rozdzielił mężczyzn i nie pozwolił na dalszą agresję. Wezwany na miejsce patrol zatrzymał dwóch napastników, którzy usłyszeli zarzuty pobicia.

Na Osiedlu Europejskim w Gorzowie starszy mężczyzna wiózł samochodem swojego wnuka. Kiedy zatrzymali się na jednym ze skrzyżowań, drzwi ich auta otworzyło dwóch pijanych mężczyzn. Między seniorem, a nieznanymi mu mężczyznami doszło do kłótni, która szybko przerodziła się w rękoczyny. W pewnym momencie dwóch agresorów zaczęło bić seniora po głowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W tym samym czasie, w pobliskim sklepie był sierż. szt. Eryk Chmielewski, robił zakupy. Policjant wydziału dochodzeniowo-śledczego, gdy tylko usłyszał krzyki dochodzące z zewnątrz, natychmiast ruszył z pomocą. – Odciągnął on napastników od seniora i nie pozwolił na dalszą agresję – mówi mł. asp. Mateusz Sławek z biura prasowego lubuskiej policji.

Gorzów. Pijani zaatakowali seniora

Na miejsce został wezwany patrol policji. Do czasu przyjazdu mundurowych, sierż. szt. Chmielewski uspokajał sytuację i nie pozwolił żeby komuś stała się krzywda.

Przybyli na miejsce interwencji policjanci zdecydowali o zatrzymaniu dwóch mężczyzn w wieku 42 lat i 31 lat. Po wytrzeźwieniu, usłyszeli zarzuty pobicia, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 5 lat więzienia.