Toyota Zielona Góra

Pijany 44-latek szalał volvo po mieście. Wydmuchał 1,5 promila alkoholu (FILM)

Policjanci grupy SPEED W Gorzowie zauważyli volvo, którego kierowca wyraźnie przekraczał dopuszczalną prędkość. Jechał przez miasto z prędkością 157 km na godzinę. Okazało się, że kierowca był pijany. 44-latek wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 25 października, wieczorem. 44-latek pędził volvo ulicami Gorzowa z prędkością 157 km/h. Od razu przykuł uwagę policjantów lubuskiej grupy SPEED. Policjanci przerwali ryzykowną jazdę i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Gdy tylko podeszli do kierującego, od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. 44-letni kierowca wydmuchał ponad 1,5 promila.

Kierowca stracił prawo jazdy. 44-latkowi za kierowanie po pijanemu grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz kierowania nawet 15 lat i grzywa nie niższa niż 5 tys. zł. Dodatkowo, za popełnione wykroczenia, policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1 tys. zł.

Od początku 2020 r. lubuscy policjanci zatrzymali 2 128 pijanych kierujących. Zatrzymali prawa jazdy 857 osobom, które w terenie zabudowanym przekroczyły dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Zostań kierowcą bolta