Toyota Zielona Góra

Pijany ojciec spowodował wypadek. Jechał ze swoimi dziećmi

Do zatrzymania pijanego mężczyzny doszło w czwartek, 9 lipca, w Lubniewicach. 29-latek będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję. Podróżował ze swoimi dziećmi.

W zeszłym tygodniu w Lubniewicach doszło do kolizji drogowej. 29-letni kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Dodatkowo uszkodził latarnię oraz zaparkowany pojazd.

Na miejsce zdarzenie została wezwana policja. Zachowanie kierowcy od razu wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Wydmuchał ponad pół promila.

Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli woreczki z marihuaną i amfetaminą. W wypadku brały udział także córki mężczyzny, które znajdowały się w pojeździe. Na całe szczęście dziewczynki w wieku trzech lat i roku nie odniosły żadnych obrażeń. Dzieci zostały przekazane pod opiekę mamy. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania narkotyków. Skrajnie nieodpowiedzialnemu rodzicowi grodzi teraz kara do trzech lat pozbawienia wolność.