Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pijany kierowca BMW uciekał zielonogórskiej policji

Kierowca BMW na widok zatrzymującego go radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać. Z dużą prędkością przejechał przez niebezpieczne skrzyżowanie. Został zatrzymany w Nowym Kisielinie. Był pijany, wiózł trzy osoby.

Sobota godz. 21.00. Sierż. Damian Krupa jedzie radiowozem w kierunku Przytoku. Na wąskiej drodze w zakręt ostro wchodzi BMW, samochodem zarzuca. Sierż. Krupa chce zatrzymać BMW. Kierowca ostro przyspiesza, pędzi w kierunku Starego Kisielina, za nim radiowóz na sygnałach. W Kisielinie BMW z dużą prędkością przelatuje przez niebezpieczne skrzyżowanie. To szczęście, że nikt wtedy tamtędy nie jechał, bo doszłoby do tragedii. W Nowym Kisielinie kierowca rezygnuje z dalszej ucieczki. Widzi, że nie ma szans.

– Nie mam prawa jazdy – mówi kierowca BMW, mieszkaniec Zielonej Góry. Policjant pyta czy pił alkohol. Kierowca zapewnia, że piwo, ale bezalkoholowe. Kiedy dmucha w alkomat okazuje się, że ma niemal pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wtedy przyznaje się, że na festynie wypił piwo. Podczas kontroli wychodzi również, że samochód nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierowca wyjaśnia, że nie wie… dlaczego uciekał policji. Odpowie również za ucieczkę przed radiowozem oraz jazdę bez uprawnień.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl