Pijany mężczyzna zaatakował policjanta nożem kuchennym

Zarzut czynnej napaści i znieważenia policjantów usłyszał 49-letni mieszkaniec Żagania, zatrzymany w czasie interwencji domowej. Pijany mężczyzna zaatakował policjanta nożem kuchennym.

Do zdarzenia doszło 10 września o godz. 9.15. Oficer dyżurny komendy w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o awanturującym się w domu, pijanym ojcu. Nie miejsce interwencji został skierowany policyjny patrol. Kiedy policjanci weszli na klatkę schodową do bloku, gdzie zgłaszano interwencję, usłyszeli głośne krzyki mężczyzny i mocne uderzenia w drzwi jednego z mieszkań.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po otwarciu drzwi przez zgłaszającego interwencję nietrzeźwy sprawca awantury w kuchni wyciągnął nóż, odwrócił się do policjantów i zamachnął się nim, atakując jednego z policjantów. Mężczyzna został obezwładniony a następnie zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

W czasie zatrzymania i doprowadzenia do komendy mężczyzna wielokrotnie znieważył policjantów słowami wulgarnymi i obelżywymi. Miał dwa promile alkoholu.

49-letni Wojciech P. w prokuraturze usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści na policjanta oraz znieważenia funkcjonariuszy policji. Mężczyzna trafił pod policyjny dozór i wpłacił poręczenie majątkowe. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.