Toyota Zielona Góra

Pijany rowerzysta staranował 76-letnią kobietę na deptaku w Zielonej Górze. Ranna trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)

Pijany rowerzysta staranował 76-letnią kobietę na deptaku w Zielonej Górze.

Do poważnego zdarzenia doszło w czwartek, 6 października, na deptaku na ulicy Kupieckiej. Pijany rowerzysta staranował 76-letnią kobietę. Ranna seniorka trafiła do szpitala.

Wszystko wydarzyło się około godz. 17.00. Deptakiem na rowerze jechał 45-letni mężczyzna. Nagle z duża prędkością wpadł na starsza kobietę taranując ją.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce wypadku zostały wezwane służby ratunkowe. Szybko dojechała karetka pogotowia ratunkowego oraz zielonogórska policja. Potrącona została 76-letnia kobieta. Po chwili medycy zabrali ją do karetki. – Kobieta została przewieziona do szpitala – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Pijany rowerzysta staranował kobietę w Zielonej Górze

Rowerzysta był pijany. Wydmuchał 1,5 promila alkoholu. Za spowodowanie wypadku stanie przed sądem.

– Niestety pijany rowerzysta może pojawić się wszędzie i w każdej chwili. Muszą być tak samo tępieni jak pijani kierowcy. Pijany na rowerze również powoduje ogromne zagrożenie. Nic nie da nawet zakaz jazdy rowerami pod deptaku, bo pijani i tak będą go łamać. Tutaj pojawia się duże pole do popisu dla naszej policji – mówi radny miejski Roberty Górski, prezes stowarzyszenia „Rowerem do przodu”.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl 

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi