Toyota Zielona Góra

Pijany sternik woził łodzią dzieci po jeziorze. Stanie za to przed sądem

Wschowscy policjanci zatrzymali 48-letniego pijanego sternika. Mężczyzna wydmuchał 0,6 promila alkoholu. Wraz z mężczyzną, na pokładzie było sześcioro pasażerów, w tym czwórka dzieci.

Wschowscy policjanci patrolowali jezioro. Wtedy zatrzymali do kontroli jedną z łodzi prowadzoną przez 48-letniego sternika.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mężczyzna wydmuchał 0,6 promila alkoholu. Wraz z mężczyzną, na pokładzie było sześcioro pasażerów, w tym czwórka dzieci.

– 48-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie sądem – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

To już drugi w tym sezonie zatrzymany pijany sternik przez policyjny patrol wodny ze Wschowy.

Zapewnianie bezpieczeństwa nad akwenami to priorytet wschowskich wodniaków, którzy najbliższe letnie miesiące spędzą na jeziorach całego powiatu. – O tym jak bardzo potrzebne są takie służby, nie trzeba nikogo przekonywać – mówi kom. Piwowarska.

Jak co roku policjanci pełniący służbę z wykorzystaniem łodzi motorowej szczególną uwagę zwracają na osoby, które bagatelizują obowiązujące przepisy prawa i narażają siebie oraz innych na niebezpieczeństwo.

Do najczęstszych przewinień należą:

prowadzenie łodzi pod wpływem alkoholu, brak uprawnień,

zły stan techniczny sprzętu pływającego,

brak odpowiedniego wyposażenia łodzi, jachtów czy mniejszych sprzętów pływających.

– 48-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie sądem – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

Toyota Zielona Góra