Toyota Zielona Góra

Pol’and’Rock 2019. Niesamowite zdjęcia z policyjnego śmigłowca (FILM, ZDJĘCIA)

fot. Lubuska policja

Policyjne śmigłowce pełnią ważną rolę podczas zabezpieczenia kostrzyńskiego festiwalu. Dają podgląd sytuacji z góry, przesyłając obraz na żywo, co jest istotne przy zarządzaniu policyjnymi siłami.

O skali policyjnych działań można się przekonać wsiadając do jednego z dwóch śmigłowców, które zostały oddelegowane wraz z załogami do Kostrzyna nad Odrą. – Dla dowódców operacji ich pomoc jest nieoceniona. Dają możliwość podglądu bieżącej sytuacji, bo obraz z pokładu maszyny jest przesyłany na żywo do sztabu. To pozwala bardzo szybko reagować na potencjalne zagrożenia – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Choć o ogromnym ruchu pojazdów i pieszych można przekonać się będąc na ziemi, to jednak widok z góry pokazuje jak zmienia się na te kilka dni przygraniczny Kostrzyn. W tegorocznym zabezpieczeniu Pol’and’Rock lubuskim policjantom pomagają śmigłowce Bell i Black Hawk. Druga, nowoczesna maszyna jest tu po raz pierwszy. Zainteresowanie nią jest ogromne, wiele osób przyjeżdża na lądowisko, by zobaczyć jej start.

Policyjny S-70i Black Hawk to wszechstronna i nowoczesna maszyna skierowana do realizacji zadań o różnym charakterze. Jest przeznaczona dla antyterrorystów, którzy potrzebują sprzętu do szybkiego desantu i przemieszczania się. Jest naszpikowana nowoczesnymi osiągnięciami technologicznymi. Ich potencjał docenia policja. Takie maszyny latają w siłach zbrojnych 31 państw. Wykonują misje ofensywne, działania ratunkowe, przewóz ładunków, misje poszukiwawcze i ratunkowe.