Policja rozbiła gang przemytników narkotyków. Zatrzymania w Świebodzinie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Poznaniu we współpracy z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby – handlarzy oraz kuriera i zabezpieczyli 127 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości blisko 6 mln złotych. Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane, a jedna oddana pod dozór Policji.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Poznaniu przy współpracy z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach zatrzymali cztery osoby, związane z obrotem narkotykami. Funkcjonariusze operacyjnie wytypowali miejsca oraz osoby, mogące mieć związek ze sprzedażą narkotyków w hurtowych ilościach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

23 stycznia br. w rejonie dworca PKP w Kostrzynie nad Odrą funkcjonariusze zatrzymali pierwszego podejrzanego. Był to 22-latek ze Szczecina, który jak się później okazało, był  jednym z odbiorców handlarzy. Przewoził 6 kg marihuany, którą  spakował do podróżnej walizki.  

Trzy dni później kryminalni przystąpili do kolejnej realizacji. 26 stycznia br. w godzinach porannych weszli do jednego z hangarów w m. Świebodzin i zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby. 24- latka z Poznania oraz 36-latka z Krakowa.

Podczas przeszukania samochodu dostawczego znajdującego się w hali magazynowej, policjanci znaleźli spore ilości marihuany. Były one odpowiednio zapakowane w folie i przygotowane do dalszej sprzedaży. Łącznie funkcjonariusze znaleźli blisko 127 kilogramów narkotyków, w tym głównie marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 6 mln złotych.     

W tym samym czasie inna ekipa kryminalnych weszła do mieszkania w Poznaniu, które wynajmował jeden z podejrzanych. Tam policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki – kilka tysięcy sztuk  tabletek ekstazy oraz kryształ i zatrzymali 27-letnią kobietę.

W działania zaangażowani byli również policjanci z Grupy Realizacyjnej KMP w Poznaniu. Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu oraz Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu.

Podejrzani usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – m.in. posiadania, wprowadzania do obrotu oraz udziału w obrocie znacznych ilości narkotyków.  

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Szamotułach zastosował wobec trzech podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Natomiast 24-latka została oddana pod dozór Policji.