Policja zlikwidowała nielegalny salon gier w Sulechowie. Kara dla właściciela to 400 tys. zł (ZDJĘCIA)

Sulechowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych działający w Sulechowie. Właścicielom grozi nawet 400 tys. zł kary.

Dzielnicowi z komisariatu w Sulechowie zdobyli informacje, że na terenie miasta może działać nielegalny salon gier hazardowych. Policjanci ustalili, gdzie funkcjonuje lokal, ale okazało się, że nie jest on ogólnodostępny. – Do salonu wpuszczane były tylko osoby znane i zaufane – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Gdy policjanci upewnili się, że działa tam salon gier hazardowych i odbywają się nielegalne gry na automatach, powiadomili funkcjonariuszy Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego i razem weszli do salonu.

W środku zabezpieczyli cztery automaty, które jak się okazało nie miały badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych. Lokal oczywiście nie miał wymaganej koncesji. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie. Wkrótce zostanie wszczęte postępowanie karne skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu.

Polecane  Wypadek na rondzie PCK w Zielonej Górze. Sprawca uciekł (ZDJĘCIA)

Właścicielowi nielegalnego salonu gier grozi surowa kara do nawet 400 tys. zł. Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej, gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

Langner odszkodowania