Potrącona 16-latka ciężko ranna. Sprawca wcześniej stracił prawo jazdy (ZDJĘCIA)

Do poważnego potrącenia doszło w Gorzowie. Mężczyzna w busie prawdopodobnie nie zauważył 16-latki na przejściu i potrącił ją. Ciężko ranna 16-latka trafiła do szpitala. 64-latek kierujący busem wcześniej stracił prawo jazdy.

O wypadku pisaliśmy z samego rana. Przed godziną 8.00 gorzowscy policjanci zostali poinformowani o potrąceniu młodej osoby na ul. Wyszyńskiego. Na miejsce dojechała karetka pogotowia ratunkowego. Początkowo nieprzytomna dziewczyna została przeniesiona do karetki i trafiła do szpitala. Na miejscu zostali policjanci z gorzowskiej drogówki.

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że kierujący volkswagenem T4 jechał ul. Wyszyńskiego w stronę centrum miasta. Na jednym z przejść dla pieszych 64-letni kierowca prawdopodobnie nie zauważył nastolatki. Doszło do potrącenia. 64-latek był trzeźwy, ale nie miał prawa jazdy, bo wcześniej je stracił. – W sprawie porannego wypadku będzie toczyło się postępowanie – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Polecane  Spłonął motel. Ogień zniszczył całe górne piętro z dachem (ZDJĘCIA)

W 2018 r. na lubuskich drogach doszło do 144 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 15 osób, a 138 zostało rannych. W 2018 r. doszło do 86 potrąceń na przejściach dla pieszych, zginęły 4 osoby. Od początku 2019 r. na przejściach dla pieszych zginęły 4 osoby. Łącznie w 88 wypadkach z udziałem pieszych, 10 osób straciło życie (od początku 2019 r.)..