Poważna awaria. Tysiące ludzi zostały bez wody. W dodatku w wodzie jest bakteria coli

Do wielkiej awarii sieci wodociągowej doszło w środę, 20 października, na ul. Nowowiejskiej w Nowogrodzie Bobrzańskim. Tysiące ludzi na kilku ulicach zostało bez wody.

O awarii poinformował Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowogrodzie Bobrzańskim. W związku z awarią zmuszeni jesteśmy do wstrzymania dostawy wody – czytamy w komunikacie.

Od godz. 11.20 wody nie ma ulicach: Kochanowskiego, Pocztowej, Grunwaldzkiej, 1 Maja, 3 Maja, Okrężnej, Dąbrowskiego, Warzywnej, Nowowiejskiej, Nad Bobrem, Cichej, Słowiczej oraz  Marcinkowskiego.

Jak informuje ZKGiM czas usunięcia awarii to około 3 godziny.  Mieszkańcy Nowogrodu Bobrzańskiego zaznaczają, że to kolejna awaria z wielu, do których doszło w ostatnim czasie. – Mamy dość, cały czas są problemy z wodą. To bardzo utrudnia życie – napisali do nas mieszkańcy.

To nie koniec problemów. – Dwa dni temu powiadomiono nas, że w naszej wodzie jest bakteria coli – piszą oburzeni mieszkańcy Nowogrodu Bobrzańskiego.

Ostrzegł o tym ZGKiM w poniedziałek 18 października. Miejscowości: Nowogród Bobrzański, Białowice, Cieszów, Dobroszów Mały i Klępina mają więc poważny problem. Wodę można spożywać tylko po przegotowaniu. – To straszne. Każ mi przegotowywać i pić skażona odchodami – pisze mieszkaniec Nowogrodu Bobrzańskiego.

Tymczasem zarząd ZGKiM informuje, że „przystąpiono do dezynfekcji SUW oraz sieci wodociągowej”. Dezynfekcja będzie prowadzona do środy 20 października. Po dezynfekcji i płukaniu sieci wykonane zostaną badania wody.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl