Samochody.pl - poscigi.pl

Poważny pożar kamienicy na rynku w Szprotawie. Strażacy ewakuowali ludzi podnośnikiem, są ranni (ZDJĘCIA)

Pożar kamienicy na rynku w Szprotawie. fot. Kacper Piróg

Do poważnego pożaru doszło w niedzielę, 14 stycznia, w środku nocy na rynku w Szprotawie. Do żagańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o pożarze klatki schodowej w kamienicy. Na miejsce zostały wysłane jednostek straży. Są ranni.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych wozów strażackich potwierdziło się pożar klatki schodowej pomiędzy dwoma piętrami. Ruszyła akcja gaśnicza. Jednocześnie strażacy prowadzili ewakuację mieszkańców. W wyniku wysokiej temperatury i ogromnego zadymienia mieszkańcom została odcięta drogi ucieczki. Do ewakuacji konieczne było rozstawienie podnośnika.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Strażacy z zadymionego mieszkania za pomocą podnośnika ewakuowali kilku mieszkańców, którzy wymagali pierwszej pomocy. Do szpitala traciły dwie osoby.

Pożar w Szprotawie. Do szpitala trafiły dwie osoby

Strażacy ugasili pożar klatki schodowej. Potem rozpoczęły się długotrwałe prace, które polegały na rozebraniu stropu oraz części schodów. Działania strażaków zostały zakończone zostały po godzinie 4:00 nad ranem.  

W niedzielę przed godziną 10:00 żagańscy policjanci w trakcie prowadzonych czynności ponownie wykryli tlące się elementy klatki schodowej oraz stropu w budynku mieszkalnym.

Na miejsce skierowano zastęp strażaków ze Szprotawy, który po przyjeździe na miejsce zdarzenia potwierdził pożar stropu. Na miejsce dojechały jeszcze trzy kolejne zastępy straży pożarnej.

Strażacy ugasili pogorzelisko i przeprowadzili niezbędne prace rozbiórkowe. Sprawdzili pomieszczenia kamerami termowizyjnymi.  

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Poscigi.pl - pomoc drogowa Eko pol - Poscigi.pl