Poważny wypadek w Starym Żaganiu. 13-latek w ciężkim stanie. Policja wyjaśnia przyczyny (ZDJĘCIA)

Żagańscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Stary Żagań. Ranne zostały cztery osoby. 13-letni chłopiec jest w stanie ciężkim. Funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia przez wiele godzin, żeby jak najdokładniej odtworzyć przebieg wypadku.

W czwartek, 28 maja, przed godziną 17.00 w miejscowości Stary Żagań doszło do poważnego wypadku drogowego. Zderzyły się volkswagen, kierowany przez 40-latkę oraz jadący z przeciwnej strony dostawczy Iveco, za kierownicą którego siedział 28-letni mężczyzna. – W volkswagenie, poza kierującą, znajdowała się trójka dzieci, wszyscy trafili do szpitala – mówi podkom. Aleksandra Jaszczuk, rzeczniczka żagańskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W najcięższym stanie był 13-letni chłopiec, którego strażacy wyciągali z volkswagena przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Śmigłowcem trafił do szpitala. Kierowca oraz dwaj pasażerowie samochodu iveco nie odnieśli żadnych obrażeń. Funkcjonariusze przez wiele godzin pracowali na miejscu zdarzenia, prowadzili oględziny, zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków zdarzenia. – Zebrany materiał dowodowy jest analizowany. Pozwoli on na ustalenie okoliczności i przyczyn wypadku. W sprawie został również powołany biegły z zakresu wypadków drogowych – mówi podkom. Jaszczuk.