Powstanie ścieżka rowerowa z Nowego Kisielina do Droszkowa

W tym roku ruszy budowa ścieżki rowerowej prowadząca z Nowego Kisielina do Droszkowa. Cała trasa docelowo ma poprowadzić aż do mostu w Milsku.

To pierwszy z sześciu zaplanowanych etapów budowy ścieżek rowerowych w gminie Zabór. Trasa zacznie się w Nowym Kisielinie od skrzyżowania ulic Bukowej i Odrzańskiej. Potem pobiegnie przez rondo Błękitnych Kisielin, w Droszkowie przez skrzyżowanie ulic 3 Maja z Wiśniową.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Trasa rowerowa będzie prowadzić do parkingu przy kościele. Będzie miała długość niemal 2,4 km, z czego około 700 m pobiegnie na terenie Zielonej Góry.

Ścieżka rowerowa do Droszkowa

Inwestycja planowo wyniesie około 7 mln zł, z tego około 600 tys. zł dołoży kasa zielonogórskiego magistratu. To jeden z projektów, które będą finansowane z Funduszy Europejskich dla Lubuskiego na lata 2021-2027.

Po wybudowaniu drugiego etapu ścieżki od Droszkowa do ronda w Łazie, rowerzyści będą mogli dojechać aż do mostu w Milsku.

Projekt jest już gotowy oraz skonsultowany z Zarządem Dróg Wojewódzkich i miastem. Przebieg trasy został tak zmieniony, żeby nie kolidowała z planowaną obwodnicą Droszkowa. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg. W pierwszej kolejności powstanie ścieżka do centrum Droszkowa, potem do ronda w Łazie.