Toyota Zielona Góra

Pracownica kradła pieniądze z kasy sklepu. Wszystko nagrała kamera

Policjanci z Płońska zatrzymali 30-latkę, która okradła swojego pracodawcę. Kobieta z kasy sklepu medycznego zabrała ponad 10 tys. zł. Prawie wszystkie pieniądze straciła grając na giełdzie kryptowalut. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu funkcjonariusze z płońskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy przez jedną z pracownic sklepu medycznego w Płońsku. Kradzież 30-latki zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zatrudniona od niedawna kobieta, gdy zostawała w sklepie sama sukcesywnie, co kilka dni wyjmowała z kasy pieniądze. Wystawiała do tego odpowiedni dokumenty wypłaty, ale nie wpłacała później pieniędzy na firmowe konto. 

Pracownica kradła pieniądze z kasy sklepu

Wkładała je do koperty, a następnie chowała do swojej torebki.  W sumie ze sklepowej kasy wyprowadziła ponad 10 tys. zł. Później, tłumacząc się chorobą, wzięła zwolnienie lekarskie.

Nieuczciwą 30-latkę policjanci zatrzymali, gdy zgłosiła się do pracodawcy po wynagrodzenie za ostatni miesiąc.

Okazało się, że kobieta w podobny sposób działa w poprzednim miejscu pracy, skąd została zwolniona. Funkcjonariuszom powiedziała, że pieniądze, które ukradła z kasy sklepu medycznego przegrała na internetowej giełdzie, gdzie inwestowała w  kryptowaluty.

Kobieta usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi jej nawet 5 lat więzienia.