Rowerzysto pamiętaj! Bądź widoczny na drodze

Sezon rowerowy trwa w najlepsze, dlatego powinniśmy pamiętać o odpowiednich ubraniach. Muszą one oczywiście być wygodne, ale przede wszystkim zapewniać nam bezpieczeństwo i widoczność na drodze. Zapewnią nam to neonowe koszulki, spodenki lub całe stroje.

Jazda rowerem to już nie tylko przyjemność, ale dla wielu z nas styl życia i spędzania wolnego czasu. Na rowerze jeździmy do pracy, na weekendowe przejażdżki lub trenujemy pokonując amatorsko dziesiątki kilometrów tras. Niestety wypadki z udziałem rowerzystów to dziś codzienność. W starciu z samochodem rowerzysta ma małe szanse. Potrącenie często kończy się złamaniami lub dramatem. Dlatego musimy pamiętać nie tylko o ostrożności podczas jazdy, ale też o tym, żebyśmy byli widoczni przez kierowców.

NEONOWA ODZIEŻ NA ROWER

Światła w rowerze to podstawa. Odblaski na kołach. Kask na głowie tym bardziej jest niezbędny. I tu uwaga. Ważny jest strój. Im lepiej będzie odbijał światła samochodów, z tym większej odległości rowerzystę zobaczy kierowca. Da to mu czas nie tylko na zmniejszenie prędkości, ale też przygotowanie do wyminięcia rowerzysty. Widoczny rowerzysta, to bardziej bezpieczny rowerzysta. – Świetnie sprawdzi się odzież neonowa, doskonale odbijając światła reflektorów samochodów – mówi Aleksander Żmuda z firmy Cote produkującej odzież sportową.

NEONOWA ODZIEŻ NA ROWER

Rowerzysta w neonowym stroju po zmroku jest dla kierowcy widoczny z odległości około 200 metrów. – Ten bez żadnych odblasków na sobie praktycznie nie jest widoczny – zaznacza A. Żmuda. Kierowca takiego rowerzystę dostrzeże dopiero w zasięgu świateł. Wtedy na reakcję może być już za późno.

Sportowe ubrania neonowe nie są drogie, a przy tym są niezwykle trwałe. Koszt spodenek  to około 80 zł, za koszulkę zapłacimy w granicach 180 zł. Natomiast posłużą nam one bardzo długo i przede wszystkim zapewnią znacznie większe bezpieczeństwo na drodze. Tego się nie da wycenić.

NEONOWA ODZIEŻ NA ROWER

Zostań kierowcą bolta
Zostań kierowcą bolta
Zostań kierowcą bolta