Rozbój w Zielonej Górze. Bandyci wtargnęli do mieszkania 74-latka. Napadli go i okradli (FILM)

Bandyci usłyszeli zarzuty rozboju, za co grożą im kary po nawet 12 lat więzienia

Zielonogórscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy napadli na 74-latka w jego mieszkaniu przy ul. Sikorskiego. Sąd aresztował bandytów tymczasowo na trzy miesiące.

W niedzielę, 14 lutego, około godziny 13.00 dyżurny zielonogórskiej komendy dostał informację, że na ul. Sikorskiego doszło do napadu. 74-latek powiedział, że do jego mieszkania wtargnęli trzej mężczyźni. Pobili go i popychali, a następnie zabrali 1500 złotych, telewizor dekoder oraz drobne narzędzia i odzież.

Dyżurny natychmiast na miejsce zdarzenia wysłał policjantów z patrolówki  i kryminalnych. Kilkudziesięciu minut po napadzie bandyci zostali zatrzymani. To zielonogórzanie w wieku 32-35 lat. – Wszyscy są znani policji i byli wcześniej wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Wszyscy byli pijani. Wydmuchali od 2,3 do prawie 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo jeden z nich, 32-latek okazał się osobą poszukiwaną przez zielonogórski sąd rejonowy.

Wszystkie skradzione przedmioty i pieniądze zostały odzyskane. Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty rozboju, za co grożą im kary po nawet 12 lat więzienia. – Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o aresztowaniu mężczyzn tymczasowo na trzy miesiące – mówi podinsp. Stanisławska.

Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika