Gorzowska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo przeciwko 50-letniemu mieszkańcowi Gorzowa Wlkp., który miał rozsyłać pornografię dziecięcą. Policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości namierzyli podejrzanego po analizie materiałów związanych z przestępczością seksualną.
Zatrzymanie i zarzuty dla Rafaela S.
Na podstawie zebranych dowodów, 12 listopada prokuratura wydała nakaz zatrzymania 50-latka. W dniu 18 listopada prokurator przedstawił Rafaela S. zarzuty dotyczące przechowywania 428 plików graficznych z treściami pornograficznymi z udziałem dzieci oraz ich rozpowszechniania. Po przesłuchaniu, podejrzany przyznał się do posiadania tego rodzaju materiałów, jednak zaprzeczył ich rozsyłaniu.
Dotychczasowa karalność i środki zapobiegawcze
Jak wynika z informacji prokuratury, 50-latek nie był wcześniej karany sądownie i prowadził ustabilizowany tryb życia. Aby zapewnić prawidłowy przebieg postępowania, prokurator zastosował wobec Rafaela S. dozór policji, z obowiązkiem stawiennictwa raz w tygodniu w komisariacie. Za popełnione przestępstwo mężczyzna może zostać skazany na karę do 15 lat pozbawienia wolności.





