Rusza przebudowa kolizyjnego skrzyżowania w Zielonej Górze

Firma Bud-Dróg przerobi kolizyjne skrzyżowanie ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego.

Firma Bud-Dróg przerobi kolizyjne skrzyżowanie ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego. Jak informuje portal wiadomoscizg.pl, wybuduje również brakujące fragmenty ścieżek rowerowych. A o takie zmiany od dawna prosili mieszkańcy. Projekt nowych ścieżek dla cyklistów opiniował Robert Górski, radny i szef Stowarzyszenia Rowerem do Przodu.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Najkorzystniejszą ofertą złożył Bud-Dróg. Prace na skrzyżowaniu wyniosą ponad 7 mln. Miasto przesunie część funduszy z remontu wiaduktu na ul. Zjednoczenia, który z uwagi na zwiększony zakres prac na obiekcie mostowym zakończy się najwcześniej w 2023 r. Przebudowa skrzyżowania ruszy we wrześniu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przebudowa kolizyjnego skrzyżowania

Obecne skrzyżowanie jest kolizyjne. Projekt zakłada lewoskręty z ul. Batorego w Zamoyskiego i z Batorego w Rzeźniczaka tak, żeby działały bezkolizyjnie. Dzięki temu kierowcy skręcający w lewo, nie będą musiał się martwić, że w tym samym czasie ktoś jedzie na wprost.

Jak informuje portal wiadomoscizg.pl, powstanie prawoskręt w Rzeźniczaka (osobny pas do skrętu w prawo) oraz osobny pas do skrętu w lewo w ul. Zamoyskiego. Ulica Rzeźniczaka przed samym skrzyżowaniem będzie dwupasmowa.

Planowana jest również likwidacja mniej uczęszczanego przejścia przez ul. Batorego (bliżej centrum miasta, jadąc od ul. Energetyków).

Powstaną brakujące ścieżki rowerowe

Powstaną brakujące ścieżki rowerowe po obu stronach ulicy Batorego. Jak czytamy na wiadomoscizg.pl, „Pierwsza trasa poprowadzi od ul. Energetyków, od miejsca, w którym obecnie się urywa (zjazd do Kauflandu), następnie przez skrzyżowanie ulic Batorego i Energetyków i tuż za nim w stronę marketu Intermarche (gdzie teraz się kończy). Druga ścieżka zacznie się po północnej stronie ul. Energetyków, stamtąd poprowadzi w dół wzdłuż ul. Batorego aż do skrzyżowania z ul. Zamoyskiego”

Na skrzyżowaniu Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego pojawi się przejazd dla rowerzystów. Projekt nowych ścieżek dla cyklistów opiniował Robert Górski, radny i szef Stowarzyszenia Rowerem do Przodu.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi