Toyota Zielona Góra

Ruszyła weekendowa akcja policji na lubuskich drogach. Znacznie więcej patroli oraz kontroli

W sobotę, 28 sierpnia i niedzielę 29 sierpnia, na drogach pojawi się dużo więcej niż zazwyczaj policyjnych patroli. Wszystko to jest spowodowane kończącymi się wakacjami.

Ostatni weekend wakacji dla policjantów to czas intensywnych działań. Mimo niezbyt optymistycznych prognoz pogody policja będzie nad lubuskimi akwenami, aby strzec bezpieczeństwa nad wodą.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Od początku wakacji utonęło już 12 osób. – Będziemy w parkach i skwerach monitorować zachowania nieletnich. Będą też policyjni profilaktycy i dzielnicowi – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Spore siły lubuska policja w weekend skieruje na drogi. Tylko w wakacje w wypadkach życie straciło 13 osób. –  Na głównych arteriach komunikacyjnych, takich jak autostrada A2 czy droga ekspresowa S3, ale również na drogach o mniejszym natężeniu, ruchu pojawi się więcej policyjnych patroli – mówi podinsp. Maludy.

Policjanci będą sprawdzać zachowanie kierowców, stan techniczny pojazdów, trzeźwość oraz zgodne z przepisami przewożenie pasażerów, zwłaszcza tych najmłodszych.

Pamiętajmy. – Nigdy, pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę samochodu, jeśli wcześniej piliśmy alkohol – mówi podinsp. Maludy.

Reklama pościgi