Ruszyła wielka świąteczne akcja lubuskiej drogówki. Dużo kontroli trzeźwości i prędkości

Będzie dużo kontroli trzeźwości. Policjanci będą kontrolować prędkość samochodów oraz ich stan techniczny.

W piątek, 7 kwietnia, ruszają wzmożone działania policjantów, które mają jeden cel, zapewnić bezpieczeństwo kierowcom i pieszym. Wielu z nich najbliższe święta zdecyduje się spędzić z rodziną, do spotkania z którą często potrzebne będzie pokonanie setek kilometrów.

Niemal 200 policjantów tylko lubuskiej drogówki będzie do dyspozycji kierowców. Będą mieli liczne wsparcie samodzielnego pododdziału prewencji Policji. – Wspólna praca ma zapewnić, że kierowcy spokojnie i z dużym komfortem będą mogli poruszać się po drogach województwa lubuskiego. Mogą liczyć na wsparcie mundurowych oraz cenne porady i wskazówki – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Lubuskie. Dużo kontroli trzeźwości i prędkości

Będzie dużo kontroli trzeźwości. Policjanci będą kontrolować prędkość samochodów oraz ich stan techniczny. Zwrócą szczególną uwagę na manewry wykonywane przez kierujących. – Ze strony lubuskiej policji jest pełna mobilizacja do tego, aby każdy czuł się bezpiecznie i bezpiecznym był – mówi podinsp. Maludy.

Czytaj też – Tragedia. Mężczyzna zmiażdżony przez ciągnik. Zginął na miejscu

Najważniejsze jest zachowanie kierowców. To przede wszystkim od nich zależy czy na drogach będzie bezpiecznie. Kulturalni zmotoryzowani z pewnością nie będą w zainteresowaniu policjantów. Z kolei ci, którzy pozwolą sobie na dużo więcej z pewnością na taryfę ulgową nie mają co liczyć.