Sadysta brutalnie znęcał się nad maleńkim 8-miesięcznym dzieckiem. To usiłowanie zabójstwa (FILM)

20-latek znęcał się nad dzieckiem swojej konkubiny.

20-latek z Bartoszyc znęcał się nad 8-miesiecznym dzieckiem. Spowodowanał u maluszka ciężkie obrażenia. Sąd wystawił za nim list gończy. Sadysta został zatrzymany przez policyjnych poszukiwaczy z Olsztyna, gdy wracał z pracy do wynajmowanego pod Krakowem mieszkania.

Sadysta brutalnie znęcał się nad maleńkim 8-miesięcznym dzieckiem swojej partnerki. Tak dotkliwie pobił maluszka, że w ciężkim stanie trafił do szpitala. Sadysta uciekł w maju ub.r. i zaczął się ukrywać. Ruszyli za nim policjanci. Skatowane dziecko cały czas wymaga intensywnej rehabilitacji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

20-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego na wniosek prokuratora sąd rejonowy w Bartoszycach, 31 stycznia, wystawił za nim list gończy.

Znęcał się nad 8-miesięcznym dzieckiem

Jak się okazało, 20-letni sadysta 600 km dalej znalazł dorywczą pracę i wynajął mieszkanie pod Krakowem. To mu nie pomogło. Wracając z pracy do mieszkania został zatrzymany przez olsztyńskich policjantów, którym w ustaleniu miejsca jego pobytu pomagali policjanci z Bartoszyc. Był zaskoczony policjantami przed mieszkaniem i nie stawiał oporu.

Na podstawie zgromadzonego w prowadzonej sprawie materiału dowodowego, prokurator podjął decyzję o zmianie kwalifikacji czynu popełnionego przez mężczyznę. Po doprowadzeniu do prokuratury 20-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad dzieckiem oraz usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do sądu trafił też wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.