Toyota Zielona Góra

Sceny jak z filmu. Kobieta w audi goniła bmw, padły strzały. Interweniowała policja

Płońscy policjanci zatrzymali 22-latka, który podczas pościgu strzelał z broni pneumatycznej do bmw. Jechał audi prowadzonym przez 25-latkę. Samochodami jechały skłócone od dawna osoby. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Płońska otrzymali zgłoszenie o strzałach, które padły w kierunku bmw z innego pojazdu. Jak wynikało z informacji oba auta jechały z dużą prędkością od strony Strachowa w kierunku Płońska. Bmw ciekało przed audi.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Audi goniące bmw policjanci zatrzymali do kontroli na terenie miasta. Za kierownica siedziała 25-letnia mieszkanka gm. Naruszewo. Pasażerami był jej mąż i dwóch znajomych. Kierowcą uciekającego bmw był 28-letni płońszczanin, były partner 25-latki. Pasażerką bmw była obecna dziewczyna kierowcy.

W czasie przeszukania audi, pod przednimi siedzeniami, policjanci znaleźli trzy pistolety pneumatyczne i pałkę teleskopową.

Funkcjonariusze ustalili, że od dłuższego czasu osoby kierujące oboma pojazdami oraz ich bliscy są ze sobą skonfliktowani. Osoby podróżujące audi twierdziły, że chciały wyjaśnić sprawy prywatne z kierowcą bmw, lecz ten nie zatrzymywał swojego auta.

W czasie „pościgu” 22-letni pasażer audi oddał kilka strzałów z broni pneumatycznej w kierunku bmw uszkadzając jego tylną szybę. Wszyscy pasażerowie audi zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Strony konfliktu zostały pouczone o dalszym toku postępowania i przysługujących prawach.

22-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu za to kata do nawet 5 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra