Skatowali ofiarę i ukradli samochodów. Ogłoszono alarm dla komend policji (FILM)

Bandyci zostali tymczasowo aresztowani.

Trzej mężczyźni skatowali swoją ofiarę i ukradli samochód. Na czas poszukiwań bandytów zostały ogłoszone alarmy dla komend policji w Gubinie oraz Krośnie Odrzańskim. Bandyci zostali zatrzymani. Grożą im kary do 5 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 28 grudnia, ub.r.  Koło Gubina doszło do pobicia mężczyzny i kradzieży jego samochodu. – Informacja o zdarzeniu niezwłocznie przekazana została będącym w służbie policjantom, jednostkom ościennym – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. Został również ogłoszony alarm dla komend policji w Gubinie oraz Krośnie Odrzańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Szybko policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia. Odzyskany został również skradziony rover. Do zatrzymania trzeciego z mężczyzn doszło na drugie dzień.

Gubin. Skatowali mężczyznę i ukradli samochód

Kryminalni zbierali materiał dowodowy, a także prowadzili czynności procesowe, które pozwoliły na przestawienie zarzutów 20-latkowi, 21-latkowi oraz i 28-latkowi. Wszyscy usłyszeli zarzut pobicia, narażenia ofiary na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz krótkotrwałego użycia samochodu.

Dodatkowo 21-latek usłyszał zarzut naruszenia czynności ciała pokrzywdzonego na okres powyżej 7 dni, a 20-latek zarzut pomocnictwa w pobiciu. 28-latek był również poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez policję niemiecką za usiłowanie włamania do mieszkania.

Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zadecydował o tymczasowym aresztowaniu bandytów na trzy miesiące. Grożą im kary do 5 lat więzienia.