Samochody.pl - poscigi.pl

Starszy pan upadł na jezdnię uderzają się w głowę. Policjantka i świadkowie ruszyli na ratunek

Policjantka z krośnieńskiej komendy w drodze do pracy, wspólnie z innymi osobami pomogła 72-letniemu mężczyźnie

Policjantka z krośnieńskiej komendy w drodze do pracy, wspólnie z innymi osobami pomogła 72-letniemu mężczyźnie, który leżał na jezdni i nie był w stanie się podnieść.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 15 czerwca, koło krośnieńskiej komendy. St. sierż. Magdalena Józak rozpoczynała pracę o godzinie 13.00. – Zaparkowała samochód i wtedy zauważyła leżącego na jezdni mężczyznę, któremu niezwłocznie ruszyła z pomocą – mówi podkom. Justyna kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Starszy mężczyzna po tym jak zaczął słabnąć upadając na jezdni uderzył głową o jezdnię. Sam nie był w stanie wstać. Policjantka podniosła mężczyznę z drogi, a następnie wspólnie z przechodniem, którego poprosiła o pomoc podtrzymali 72-latka i przeprowadzili go na chodnik. Z pomocą przyszedł także inny mężczyzna, który w tym czasie jechał drogą na której leżał staruszek.

Podali mu wodę, powiadomili służby ratownicze, a także dotarli do jego żony, którą poinformowali o zdarzeniu. Jak się okazało 72-latek jest bardzo schorowany i wymaga stałej opieki lekarskiej.

Był na wizycie lekarskiej w przychodni położonej w dolnej części Krosna Odrzańskiego. Pokonanie pieszo ponad trzech kilometrów w jedną stronę, było dla niego bardzo wyczerpujące i nie był już w stanie dojść do domu.

Na miejsce przyjechała załoga pogotowia, która udzieliła mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie odwiozła do domu. – Informacja o sytuacji 72-latka przekazana została dzielnicowemu z tego rejonu, a także odpowiednim służbom pomocowym, którzy obejmą mężczyznę nadzorem, a także porozmawiają o możliwościach i zakresie udzielenia mu pomocy – mówi podkom. Kulka.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl