Straszne. Potrącona w Zielonej Górze kobieta jest w ciężkim stanie. Trwa walka o jej życie (ZDJĘCIA)

Straszne. Potrącona w Zielonej Górze kobieta walczy o życie

Do poważnego wypadku doszło w piątek, 18 grudnia, na ul. Sienkiewicza. Około 45-letnie kobiet została potrącona na pasach przez kierowcę audi. Siła uderzenia była tak ogromna, że kobieta upadła 25 m od przejścia dla pieszych.

O potrąceniu po godz. 19.00 powiadomili nas czytelnicy. –  Na ul. Sienkiewicza jest policja i karetka pogotowia ratunkowego. Na drodze leżała kobieta – mówi nam świadek wydarzeń. Przed przyjazdem karetki rannej kobiecie pomocy udzielili świadkowie wypadku, m.in. dr Jakub Apolinarski, rat. med. Ada Żelazna i pielęgniarka Marzena Bogdanowicz z zielonogórskiego szpitala. Potem pomocą kobiecie zajęła się ekipa karetki pogotowia ratunkowego.

W szpitalu około 45-letnia kobieta od raz trafiła na blok operacyjny. Po zabiegu została umieszczona na oddziale intensywnej opieki medyczne. Jej stan jest bardzo ciężki. Lekarze walczą o życie potrąconej kobiety.

Sprawcą potrącenia jest 41-letni kierowca. – Do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych – mówi dla poscigi.pl podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Uderzenie było potężne. Potrącona przez kierującego audi kobieta upadła około 25 m od pasów.

Zielonogórska policja wyjaśnia dokładne okoliczności oraz przebieg wypadku. – Osoba piesza na przejściu nigdy nie powinna być zaskoczeniem dla kierowcy – mówi podinsp. Stanisławska.

Niestety potrącenia są poważnym problemem na drogach. Kierowcy muszą pamiętać, że dojeżdżając co przejścia dla pieszych muszą zachować szczególną ostrożność To samo dotyczy pieszych. Oni również muszą zachować bezpieczeństwo.