Strzelał do pracowników z pistoletu na metalowe kulki, rzucił się na jednego z pałką teleskopową (FILM)

Strzelał do pracowników z pistoletu.

Mężczyzna strzelał z pistoletu na kulki metalowe do pracowników firmy przeprowadzkowej. Jednego z nich zaatakował i uderzył pałką teleskopową. Policjanci z Gubina zatrzymali pijanego 24-latka. Mieszkaniec Gubina wydmuchał ponad promil alkoholu. Usłyszał zarzut narażenia innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i gróźb karalnych. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 14 lipca. Dyżurny z gubińskiego komisariatu dostał zgłoszenie od kierownika firmy przeprowadzkowej o pobiciu jego pracownika.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ostrzelał pracowników

Gdy policjanci dotarli na miejsce, okazało się, że jeden z pracowników firmy w trakcie realizacji egzekucji komorniczej został uderzony pałką teleskopową przez nieznanego mężczyznę.

Mężczyzna uciekł, ale po chwili zaczął strzelać z pistoletu na kulki metalowe w kierunku innych pracowników firmy. Na szczęście nikt nie został ranny, gdyż w porę udało im się ukryć za drzwiami klatki schodowej, w które uderzały metalowe kulki.

Sprawcą okazał się nim 24-letni mieszkaniec Gubina, który w chwili zatrzymania był pijany. Wydmuchał ponad promil alkoholu. W jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli pałkę teleskopową oraz pistolet oraz metalowe kulki.

Strzelał bo… był pijany

24-latek został zatrzymany. W rozmowie z policjantami 24-latek przyznał się do uderzenia pałką i strzelania z pistoletu, twierdząc, że zrobił to, gdyż mężczyźni się z niego śmiali. Swoją reakcję tłumaczył wypitym alkoholem.

Podczas przesłuchania usłyszał zarzut narażenia innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz gróźb karalnych.  Za ten czyn grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl